[a / b / c / d / e / f / g / gif / h / hr / k / m / o / p / r / s / t / u / v / vg / vm / vmg / vr / vrpg / vst / w / wg] [i / ic] [r9k / s4s / vip / qa] [cm / hm / lgbt / y] [3 / aco / adv / an / bant / biz / cgl / ck / co / diy / fa / fit / gd / hc / his / int / jp / lit / mlp / mu / n / news / out / po / pol / pw / qst / sci / soc / sp / tg / toy / trv / tv / vp / vt / wsg / wsr / x / xs] [Settings] [Search] [Mobile] [Home]
Board
Settings Mobile Home
/int/ - International


Thread archived.
You cannot reply anymore.


[Advertise on 4chan]


Ediția: Biserica Pravoslavnică Română
Vechi
>>199018879
>>
Mă cac.
>>
Vreau sa fut in ziua sfintilor petru si pavel
>>
>>199138618
Nu cîcîii
>>
>>199138648
Zî repede. Io pup poala popii popa pupă poala mea
>>
>>199138720
Poate te fut pe tine
>>
File: 1719636671454.webm (2.16 MB, 1280x720)
2.16 MB
2.16 MB WEBM
Țâțe mari slavonicești.
>>
>>199139228
Nu vei fi niciodată o femeie. Nu ai uter, nu ai ovare, nu ai ovule. Ești un bărbat homosexual desfigurat de către droguri și chirurgie într-o batjocură cruntă a perfecțiunii naturii.
Toată "încurajarea" ce o primești e mincinoasă și fățarnică. Oamenii râd de tine după spate. Părinții tăi sunt dezgustați și le e rușine de tine. "Prietenii" tăi râd de înfățișarea ta de vârcolac de după uși închise.
Bărbații sunt totalmente oripilați de tine. Miile de ani de evoluție le permit să depisteze fraudele incredibil de eficient. Chiar și trapele care "trec" arată nenatural și suspicios în ochii bărbaților. Structura ta osoasă te trădează de îndată. Și chiar dacă reușești cumva să aduci un băiat beat la tine acasă, el va fugi îndată ce va prinde o adiere a rănii tale de topor infectată.
Niciodată nu vei fi fericit. Scornești un zâmbet fals fiece dimineață și îți spui că va fi bine, dar adânc în suflet simți cum depresia te încătușează ca o buruiană cățărătoare, gata să te strivească sub greutatea ei.
Eventual va deveni prea mult ca să înduri: vei cumpăra o funie, vei lega un ștreang, ți-l vei pune în jurul gâtului și vei păși în recele abis. Te vor găsi părinții tăi, devastați, dar, în același timp, ușurați că nu va mai trebui să trăiască cu rușinea și dezamăgirea insuportabilă. Te vor îngropa și vor scrie numele tău de naștere pe mormânt, și, pentru eternitate, orice trecător va ști că aici e îngropat un bărbat. Trupul tău se va dezintegra și va deveni praf și tot testamentul tău va fi un schelet care va fi în mod clar unul de bărbat.
Asta e soarta ta. Asta e ceea ce ai ales. Nu e cale înapoi.
>>
>>199138755
Ce futeală ai zis tu despre mine, căcat mic? O să te informez că am absolvit ca premiant la Academie, și am fost implicat în numeroase raiduri secrete peste transnistreni, și am peste 300 de omoruri confirmate. Sunt învățat în tactica pământ-pârjolit și sunt cel mai bun sniper din toate Forțele Armate. Pentru mine ești nimic altceva deât o altă țintă. O să te șterg naibii cu o precizie de felul care nu s-a mai văzut odată pe Pământ, să ții minte. Tu chiar crezi că poți scăpa spunându-mi căcatul ăsta pe Internet? Gândește din nou, pizdo. În timp ce vorbim Eu deja contactez rețeaua mea secretă de spioni din Europa și IPul tău este urmărit acum așa că mai bine pregătește-te pentru furtună, vierme. Furtuna care va curăța jalnicul lucru pe care îl numești viața ta. Ești mort, mucosule. Pot să fiu în orice loc, orice vreme, și Eu te pot omorâ în mai mult de șapte sute de metode, și asta numai cu mâinile goale. Nu numai că sunt antrenat extensiv în luptă nearmată, dar am acces la întregul arsenal al Forțelor Armate al Republicii Moldova și îl voi folosi pe deplin ca să îți curăț fundul mizerabil de pe fața continentului, căcat ce ești. Numai de ai fi știut ce pedeapsă nesfântă micul tău comentariu isteț ar fi adus peste tine, poate ți-ai fi ținut gura închisă. Dar tu n-ai putut, n-ai făcut, și acum plătești prețul, debilule. O să mă cac furie peste tine și te vei îneca în ea. Ești mort, copile.
>>
Sus
>>
>>199139508
>>199139569
Epic
>>
>>199138583
skibidi toaleta???
>>
>>199141302
e piș tu bei ochei?
>>
>>199140568
Bă grasule, când îți fut o petardă zici că ti-o lovit agheu
>>
Cafeaua este foarte sănătoasă.
>>
>>199141963
Ț-a mere curu de la atâta cavei
>>
>>199141963
Consumatori de cafea nu sunt oameni adecvati
>De ce bei cafea?
>Fara ea nu pot
>Cum functionai inainte de cafea?
>Ummmmmmmmm
>>
>>199143038
Moldovenii demonstrează din nou că sunt cultural mai aproape de ruși și asia preferând ceaiu, decât de români și osmani preferând cafeaua orientală.
>>
>>199138583
Bună d̦iua doamnelor.
>>
>>199139569
Ce drăcie grăit-ai despre mine, mojicule? Țiu să-ți aduc întru știință căci fusei întîiul din Școala de Rezboiu de la Viana și fusei în multe misii neștiute la Înalta Poartă și pre mulți am prăpădit. Sînt școlit în rezboi de vicleșug și niminea nu mînuiește mai acătări ca mine archebusul în toată armia cea sfîntă. Mi-ești dară numai o șaibă. Te voi mătrăși cu atîta pricepere ce n-a văzut întreg Stambulul, ascultă voroavele mele. Îți închipui că vei rămîne slobod dupe ereziile ce mi le grăiești pre ceastă jalbă? Rogu-te a chibzui iară. Numai ce vorbim de am trimes soli către iscoadele mele din țările rumâne iară copita murgului tău e taman vegheată așa că proptește-te întru viforul ce-are să vină, mamelucule. Viforul ce-are să spîrcuiască nimicnicia ce tu găsești de cuviință a numi vieață. Ești pristăvit, mojicule. Poci ca să fiu orișiunde, fieștecînd și poci a te stropși în șapte sute de chipuri, iară asta doar în brînci. Iată că nu doar ce sînt înalt școlit în trîntă, dară poci umbla la armurăria dorobanților și am să mă slujesc de dînsa întru totul pentru a-ți nimici șezutul de pe fața gliei, zamparagiule. O, numai de-ai fi vezuit ce amărăciune vei fi ispitit asupra-ți cu ceastă şăgalnică cuvîntare, pasămite ai fi muțit. Dară nu-ți fu în putință, n-ai cadaticsit, iară acum vei da tribut, nărodule. Iată voi slobozi urgie asupra-ți și de îndată te vei năbuși într-însa. Ești pristăvit, mojicuțule.
>>
>>199145692
>acătări
acătării dar nu m-am uitat peste tot scrisul fiindcă l-am luat de altundeva.
>>
>>199145528
Bună
>>
Does good Manele exist?
And if yes, how do i recognize it?
>>
>>199146006
Țiganii îs zeii r/Romaniei (nu r/România, căcu ăia nu știu limba și sunt voit slugile străinilor)
>>
>>199146006
I went off topic but the answer is that gypsy music is not good
>>
>>199146006
ätsalla du bis ja deppert
https://www.youtube.com/watch?v=3gmJROB2Wzw
>>
>>199146135
Is Manele only made by gypsies?
>>
>>199146148
Context?

Also, what kind of mountain German is this?
>>
>>199146244
>auzi mă
https://www.youtube.com/watch?v=ouaHp5ecnS8
>>
>>199140568
Iohannis a fost cel mai slab președinte din toate timpurile
>>
No romanian has ever called me a shitskin turk
>>
>>199147828
Kanake hau ab.
>>
>>199147828
Are you Angelos the Greek from /balk/?
>>
>>199148032
No i am romanian
>>
>>199148086
Stop larping ikibey
>>
File: GRL5RMUasAAHzJi.jpg (40 KB, 588x590)
40 KB
40 KB JPG
Iubesc și urăsc femeile în același timp.
>>
>>199149723
Ai mai încercat și cu bărbați?
>>
>>199150220
Nu sunt buzerant.
>>
Moare firu AOLEU
>>
>>199143038
Aceeași oameni ar spune că cafeaua nu creează dependență
>>
Pică tot :(
>>
>>199143613
>aproape de rusi
Te rog sa nu mai spui asta, mai bine deja numeste-ma nigger
>>
>>199150629
>buzerant
Am învățat un cuvânt nou az. De unde dracu am moștenit și cuvântul ăsta..totuși îs de părere că ar trebui să adoptăm de la moldoveni cuvântul pidaraș, sună și mai peiorativ și brutal
>>
>>199156137
Dacă vrei să dovedești că ești român: Numește-mi cele mai jmekere și șukare zece piese de manele :D
>>
>>199152104
A disparut moldoveanul care intretinea firele
>>
>>199156506
Lucrează
>>
File: IMG_2851.jpg (184 KB, 1080x1350)
184 KB
184 KB JPG
firul tiganesc
>>
Joacă nemții cu danezii. Ce ziceți dăm 1-0 la olandeji?
>>
>>199156915
Ăia nu par a fi din Olanda.
>>
>>199139228
Daca nu o consideri atragatoare pai esti homosexual
>>
>>199156784
E de neiertat!
>>
>mă uit la televizor
>în mare parte se folosesc cuvinte frâncești
>gramatica e pocită și zici că totul e tălmăcit cuvânt cu cuvânt din engleză
>se zice sunt în loc de sînt
Cum se face?
>>
>>199158853
Cred că dacă ar auzi vreunul repede în loc de rapid sau deștept/iute în loc de inteligent n-ar înțelege
>>
File: 1688938017174577.jpg (63 KB, 960x942)
63 KB
63 KB JPG
can romanxpipo easily understand other latinxpipo?
>>
>>199158989
I think most people could probably understand that dice = zice or that cuando = când but not much beyond stuff like that. Also, este has different meanings in Romanian and Spanish.
>>
https://dexonline.ro/definitie/%C3%AEmbi

De ce se zice ambii și nu îmbi dacă îmbi e moștenit?
>>
>>199159074
so its like hebrew and other languages in our area where you occasionally hear a similar word but other than that its not comprehensible ?
>>
>>199159198
I was in Italy for like 2 weeks and at most I could pick up some bits, especially in writing when you can look at the word.
>>
>>199158989
A lot of individual words- yes. Meaning of full sentences- no.
>>
>>199159499
For example I could understand words like pesce/pește/fish or venerdì/vineri/Friday and when I played Bloodborne in the Italian localization I could immediately understand the word sporco/spurcat/filthy, especially through the context.
>>
File: ruga-te-aș.jpg (57 KB, 480x672)
57 KB
57 KB JPG
>>199159198
How do I get my hands on one of these?
>>
>>199159792
I am literally doing you a favor by diversifying your gene pool, by the way
>>
>>199159198
Coward.
>>
File: IMG_20240630_003602.jpg (1.21 MB, 3648x2736)
1.21 MB
1.21 MB JPG
Ma uit la suleyman magnificul
>>
>>199138583
https://www.reddit.com/r/Romania/s/foQj0IS5wY

Folositi Firefox Relay ca mail pentru conturi de cacatpostat pe reddit romania
>>
>>199139569
Nu are suficient dialect moldovean, e vreun poponar de pe saracean.com/b aici sa bage dialectu ala blanao cu zaebal, pidaras, huinea, etc?



[Advertise on 4chan]

Delete Post: [File Only] Style:
[Disable Mobile View / Use Desktop Site]

[Enable Mobile View / Use Mobile Site]

All trademarks and copyrights on this page are owned by their respective parties. Images uploaded are the responsibility of the Poster. Comments are owned by the Poster.