[a / b / c / d / e / f / g / gif / h / hr / k / m / o / p / r / s / t / u / v / vg / vm / vmg / vr / vrpg / vst / w / wg] [i / ic] [r9k / s4s / vip / qa] [cm / hm / lgbt / y] [3 / aco / adv / an / bant / biz / cgl / ck / co / diy / fa / fit / gd / hc / his / int / jp / lit / mlp / mu / n / news / out / po / pol / pw / qst / sci / soc / sp / tg / toy / trv / tv / vp / vt / wsg / wsr / x / xs] [Settings] [Search] [Mobile] [Home]
Board
Settings Mobile Home
/int/ - International

Thread archived.
You cannot reply anymore.

[Advertise on 4chan]

File: Stereolabdotsandloops.png (73 KB, 316x316)
73 KB
73 KB PNG
מהדורת סטריאולאב
>>
>>199271102
https://youtube.com/playlist?list=PLkwlOmkTHPPGzMIeLGBMGpaTu1IqBPKjV&si=nfO8opInq4Zg36MM
ממליץ ממש, אלבום מעולה
>>
>>199271102
https://voca.ro/18rALluLeBN2
>>
>>199271102
זה התרד רק כי הבנזונה השני פתח כל כך מוקדם
>>
“לארץ ישראל או לאמריקא?” – השאלה הזאת, שהולידה בזמנה ספרות ויכוחית שלמה, חדלה כמעט להתעורר עוד בשנים האחרונות. כי הטובים שבשתי הכתות הוכרחו ברבות הימים להודות אלו לאלו במקצת, הדורשים בשבח ארץ ישראל הודו למתנגדיהם, שאין ארץ ישראל יכולה עתה לקבל כל המון בני עמנו הנודדים מארץ מולדתם, בייחוד סוחרים ואוּמנים, המבקשים מקור למחייתם תיכף ואין בהם כוח להכין כל הדרוש לעבודת האדמה ולחכות לפרי עבודתם. והכת האחרת הוכרחה להודות גם היא שאין אמריקא מסוגלת לקבץ אל תוכה במקום אחד המון רב מבני ישראל ולהעמידם על הקרקע, בשביל לייסד שם מרכז עברי. התשובה האמיתית היא איפוא: גם לאמריקא גם לארץ ישראל. הצד האיקונומי שבשאלת היהודים צריך לבקש תשובתו באמריקא, בעוד שהצד האידיאלי, הצורך לברוא לנו מרכז קבוע על ידי יישוב המון גדול מאחינו במקום אחד על יסוד עבודת האדמה, למען ידע ישראל וידעו גם אויביו, כי יש מקום תחת השמיים, ולו גם צר מלהכיל כל העם אשר שם ירים ראש גם היהודי כאחד האדם, בזעת אפו יוציא לחמו מן הארץ וברוח לאומו יברא לו תנאי חייו בעצמו, - הצורך הזה, אם יש לו תקוה להימלא, אין זה אלא בארץ ישראל.

ואם כן, אם ישוב ארץ ישראל אינו תשובה על שאלת “מה נאכל” של כל יחיד ויחיד, כי אם על שאלת החיים של הכלל כולו, הלא הדין נותן, כי בעוד אשר לאמריקא ילך לו כל החפץ, על דעתו ועל אחריותו בלבד, יהיה ישוב ארץ ישראל מסור בידי כלל העם, וכל צעד וצעד יהיה מדוד ונעשה בדעה צלולה ומיושבת, בהשגחת ראשי העם ומנהיגיו, למען יהיו כל המעשים מכוונים למטרה אחת, ולא יבואו אנשים פרטיים במעשיהם הבודדים ויהפכו את הקערה על פיה. אך למען נבין עוד יותר את הצורך המוחלט בפעולה נאחדת ומסודרת, עלינו עוד להתבונן אל מצב הארץ עתה ביחס למטרתנו ואל אבני הנגף אשר על דרכנו.
>>
מאז שהפסקתי לעשן וויד אני מרגיש כל כך חד ושמח
לא יודע איך בזבזתי 10 שנים על החרא הזה
>>
רגילים אנו להאמין בחו"ל, כי ארץ ישראל היא עתה כמעט כולה שוממה, מדבר לא זרוע, וכל הרוצה לקנות בה קרקעות יבוא ויקנה כחפץ לבו. אבל באמת אין הדבר כן. בכל הארץ קשה למצוא שדות-זרע אשר לא יזרעו; רק שדות-חול או הרי-אבן, שאינם ראויים אלא לנטיעות, וגם זה אחר עבודה רבה והוצאות גדולות לנקותם ולהכשירם לכך, - רק אלה אינם נעבדים, מפני שאין הערביים אוהבים לטרוח הרבה בהווה בשביל עתיד רחוק. ועל כן לא בכל יום אפשר למצוא אדמה טובה למקנה. לא לבד האיכרים, כי אם גם בעלי אחוזות גדולות אינם מוכרים בנקל אדמה טובה שאין בה כל מגרעת. רבים מאחינו שבאו לקנות קרקע, יושבים בארץ זה ירחים אחדים וכבר תרו אותה לארכה ולרחבה, ואת אשר הם מבקשים עוד לא מצאו.

רגילים אנו להאמין בחו"ל, כי הערביים הם כולם פראי מדבר, עם הדומה לחמור, ואינם רואים ואינם מבינים את הנעשה מסביב להם. אבל שגיאה גדולה היא. הערבי, ככל בני שם, הוא בעל שכל חד ומלא ערמה. כל ערי סוריא וארץ ישראל מלאים סוחרים ערביים, היודעים גם הם לנצל את ההמון וללכת בעקבה עם כל אשר דבר לו עמהם, הכל כנהוג באירופא. רואים ומבינים הערביים, ובייחוד יושבי הערים, את מעשינו וחפצנו בארץ, אבל הם מחשים ועושים עצמם כלא יודעים, לפי שאינם רואים במעשינו עתה שום סכנה לעתידותיהם, והם משתדלים איפוא לנצל גם אותנו, להוציא תועלת מן האורחים החדשים בהיות לאל ידם, ועם זה שוחקים לנו בלבם, האיכרים שמחים בהיווסד בתוכם קולוניא עברית, לפי שמקבלים שכר טוב בעד עבודתם ומתעשרים והולכים משנה לשנה, כמו שהראה הנסיון; ובעלי האחוזות הגדולות שמחים לקראתנו גם הם, לפי שאנו משלמים להם בעד אדמת אבן וחול מחיר רב, אשר לא ראו לפנים גם בחלום. ואולם, אם תבוא עת אשר חיי בני עמנו בארץ ישראל יתפתחו כל כך, עד שידחקו מעט או הרבה רגלי עם הארץ, אז לא על נקלה יניח זה את מקומו…
>>
>>199271436
לא הבנתי תסביר
>>
>>199271545
there he is, the paragraph anon
last time was a somber read
>>
>>199271545
>>199271586
איזו התנסחות מחליאה זה נראה כמו שפה זרה של קוקסינלים צריך לשרוף את הפקולטה ללשון
>>
>>199271840
mdern modern hebrew is so full of slang its basicly ebonics
>>
>>199271840
>>199271970
כן כן סתמו מכוערים
>>
>>199271970
זה אחד העם מ1980
בור ועם הארץ
>>199271970
שתוק אתה מה אתה מבין בעברית
>>
>>199271970

I think it's sadder that you cant pronounce ayin
>>
>>199272081
הוא לא אבל אני כן יכול כי אני תימני
>>
>>199272107
nusah baladi prayers sound nice
>>
ברחובות יפו חיזיון רגיל הוא עתה לראות זוגות זוגות הולכים ומתלחשים, וכל אחד מביט לרגעים בעיני פחד וחשד על כל הצדדים, שמא חלילה נשמעים הדברים לאוזני חברו. לפעמים מתעלמים אחדים מהם פתאום ולא ירָאו עוד זמן מה בחוצות העיר, ואז הכל מבינים, שבוודאי הלכו בחשאי לאיזה מקום לראות את “הסחורה”, ואחרי כן הם שבים, ואחרים מתעלמים, והכל בסודי סודות, מדאגת כל אחד שמא יקדמנו אחר. האנשים האלה הם המה “הקונים”. מקצתם “יחידים”, הרוצים לקנות קרקע רק בשביל עצמם, ומקצתם “דיליגנטים”, שלוחי האגודות השונות: שלוחי “חובבי ציון” שבעיר פלונית, שלוחי “דורשי ציון” שבעיר אלמונית, וכן הלאה, הכל רק לשם “ציון” ובכל זאת, תחת לעזור איש לרעהו, להיוועץ יחד בכל הדברים ולעבוד עבודה אחת למטרה אחת כאיש אחד בלב אחד, פונים כולם איש לעברו, ולא רק היחידים, כי אם גם הדיליגטים מתנהגים זה עם זה כאילו באו לקפח איש פרנסת רעהו, לפתוח חנויות חדשות זו בצד זו. החובבים והדורשים האלה, שלוחי עמנו בית ישראל, שוכחים לגמרי את הרוח אשר קבצם הנה; שוכחים, כי מלבד חפציהם הפרטיים של בני אגודה ואגודה, יש עוד מטרה כללית המשותפת לכולם, אשר בלעדיה כל מעשיהם הבל ותוהו, ולפניה אין הבדל כלל בין בני אגודה זו לבני אגודה זו, לוּ רק יהיו הגונים ומוכשרים לעבוד את אדמת הקודש ולהיות היסוד לבניין בית ישראל. לולא השכחה הזאת, לולא היתה כל אגודה דורשת רק שלומה וטובתה, מבלי להקפיד על צרכי העניין הכללי, - היו אחינו, הבקיאים היטב בהלכות המסחר וההתחרות, מבינים מדעתם, כי ריבוי העולים לארץ לקנות קרקעות יביא לנו רק הפסק מרובה, והיו משתדלים לבקש אמצעי, איך לייסד בארץ מרכז אחד, אשר אליו יפנו כולם בחפציהם מרחוק, וכל הדילגטים הנכבדים היו יכולים אז להכּבד ולשבת בביתם, ואיש זר לא היה יודע מספר הקונים וכמות האדמה הדרושה להם.

>>199271762
שמח שאתה עוקב ושאהבת
>>
וכאשר נצייר לנו במחשבתנו את הקונים האלה מצד אחד, את הסופרים האורבים לחדשות מצד אחר, ואת ה“אידיאליסטים” סתם, המשוטטים ברחובות יפו בלי כל עבודת מעשה, מצד השלישי – אז נוכל לעשות לנו איזה מושג מן המהומה והמבוכה, השאון והרעש, המלווים עתה את כל המעשים בארץ ישראל. על כל ארבע אמות, שאחינו קונים או רק חושבים לקנות, תוקעים ומריעים תיכף בכת ובעל-פה, על כל מקרה קטן וגדול ביפו תהום כל העיר, והכל, הגרים והאזרחים, מן הדיליגט עד האחרון שבפועלים, זקן ונער, יודעים עד היסוד כל מהלך העניין וחושבים להם לחובה לחוות דעה ולהתווכח על כל הדברים בשווקים וברחובות. סופרים קצרי ראות בודקים אחרי כל הבאים לארץ, יספרו כל צעדיהם, למען יוכלו לבשר בקהל רב, כי אלה ואלה באו ואלה ואלה יבואו, זה קנה וזה קונה וזה חושב לקנות וכו', ולא דעת ולא תבונה להם לראות את התולדות המרות היוצאות מזה. אין צריך לאמר, כי גם פה, כבכל הידיעות הבאות מארץ ישראל, הרבה שקר וגוזמא (כמו שקרה זה לא כבר לאחד השלוחים, היושב בארץ זה כשלושה ירחים ועוד לא הצליח לקנות אדמה, ופתאום נתבשר בכתבי העת, כי כבר ייסד קולוניא וברוך ה' עושה חיל וגם שלום לו עם הערביים שכניו), אלא שגם פרסום האמת מביא נזק רב: מצד אחד, שומעים בעלי האחוזות (ויש גם מאחינו המשמיעים להם זאת), כי היהודים באים בהמון רב לקנות אדמה, ומפני זה עולה מחירה מיום ליום; מצד אחר, אנו מושכים עלינו ועל מעשינו עיני הממשלה ועם הארץ, ובטרם עוד עשינו איזה דבר ממשי, הננו משתדלים כמו בכוונה, שתשלוט בנו עין רעה… ומצד השלישי, וזה אולי קשה מכולם, שומעים אחינו שבגולה, כי מרבים העם לעלות, ובכוח מידת החיקוי מתעוררים לעלות גם אנשים שאינם ראויים לכך, שעלייתם רעה להם ורעה לארץ, ומוסיפים שם מבוכה על מבוכתנו.
...
על שפת ים כנרת יש קולוניא אשכנזית קטנה, אשר שם ישבנו לנוח, בעברנו אני וחברי מראש פינה לטבריא. בבואי בדברים עם הפקיד, נודע לי, כי זה לא כבר קנו הפרנציסקנים כברת ארץ גדולה, המשתרעת מן הקולוניא ההיא עד הירדן. המקום הזה הוא באמצע הדרך בין טבריא לצפת וקרוב להקולוניות הצפוניות שלנו, מקום שאחינו עוברים ושבים בו ומחפשים שם קרקעות למקנה, ובכל זאת לא נודע דבר המקנה הזה לאיש מאתנו. זכרתי את דרכינו אנחנו ואומר בלבי: אשרי “הגוי”, שאומר מעט ועושה הרבה וכל מעשיו בדעת וסדרים.

אהבתי את המשפט האחרון
>>
>>199272048
i dint understand as much hebrew as i should but i probably understand more than you think i do, simple questioms, simple directions, cuss words exetera
>>199272081
its not that people cant its that most people dont i agree though it should be a standard part of modern hebrew
>>
>>199272206
>>199272270
די יא הומו מתפלצף תקרא שפינוזה אם אתה רוצה שמשהוא יעריך אותך
>>
>>199272360
כע כע שתוק חמוד
>>
>>199272341
>simple questioms, simple directions, cuss words
אחלה אז מה מכשיר אותך למסור חוות דעת על מצבה של השפה המדוברת?
עצם העובדה שאתה עונה ואומר זאת באנגלית אומרת יותר מכל שמה שתרשום
תענה בעברית ואולי הדעה שלך תזכה להתייחסות
>>
>>199272107
as cring as this soumds the longer i stay here the more of a tamani-boo(weeb version of tamani) i think modern hebrew should of been based on yementite pronounciation in my village on holidays when we do a seperate seferdich and ashkenazi minyan the yemintes pray with the ashkenazi becuase their tefila ka closer to ours
>>
>>199272341
when did you move to israel?
>>
ראיתי בחורה יפה עוברת והבנתי כמה אפס אני ליד גבר נורמלי
>>
>>199272436
its just shit posting m8 lighten up רק סטלביט
>>
>>199272493
לא!!!!!!!!!!! זה לא סתלבט!!!!!!!! זה דיון רציני!!!!!!!!111
>>
עברתי ליד גבר נמוך והבנתי כמה אני גבוהה לעומתו
>>
>>199272469
about two years ago
>>
לא עברתי ליד אף אחד כי לא יצאתי מהבית יומיים
>>
>>199272531
from where? and why?
and how it has been since?
>>
אני מת בהילוך איטי
>>
בן אדם שנתיים בארץ יודע רק לקלל דרוזים ולקנות ערק
>>
File: 821.png (73 KB, 800x800)
73 KB
73 KB PNG
>>199272486
>>199272526
>>199272557
>>199272588
>>
>>199272511
alright then ill tell you there is some truth to what i said in ulpan they tuagh us some words and told us no one says them and that they only exost in formal documents, sir le for example but i have heard people say that before, i belive this is evidence of the oreintalization of this country if you ever listem to recording of ben gurion speak henrew he soumds completly german nothing like what israelis sound like today, then you have the phenomana of all the arab slang and loan words witch is relates
>>
>>199272572
im from america, i moved here becuase i wanted to live away from the goyim, its mostly been good a few ups and dowms but no were near as difucult as people told me it would be
>>
>>199272673
what did they do to you?
are you religious?
>>
>>199272638
>oreintalization
there is no such word anon even your english is impromptu and incomprehensible
>>
>>199272638
ככה שפה עובדת היא מתפתחת עם דובריה
הבעיה איתכם האמריקאים שאתם חושבים שישראל זה RENAISSANCE FAIR
שכולם מסתובבים פה ומדברים כמו בימי התנך
>>
איש עם חץ
>>
>>199272436
i messed up at the end meant to say kabalot not kaf as in its posible to receibe not posible to take, and the whole recordimg is forced in natruale situations its better
https://voca.ro/1RLUgU70DaT1
>>199272706
>what did they do to you?
ill quote a russian freind of mime from the army actualy a goy himself he would say in russia he was a freak in israel this is a whole country of freaks, basicly i just prefer to be around my own people
>are you religious?
i guess so i mean i belive in g-d i wear a kippa, tzittzit and try to pray three times a day
>>
>>199273182
מבוסס
>>
>>199273194
מבטא של רוסי
תחזור לרוסיה
קשה לך כי אתה מפגר שלא היה יכול להקשיב למפקדת שלו
>>
>>199273179
i say all the time in this thread that modern hebrew and lashon hakodesh are difrent languages, and any perception american jews have of israel is the fualt of the out reach devision of the goverment here
>>
>>199273194
well I meant it more like, are you orthodox or are you the kinda guy who comes from america then take land in the west bank to live out religious fantasies but I guess not
>>
>>199273241
https://voca.ro/1n0ZrEVYlht4
i listend to comands in the army they kicked me out becuase they are nit used to people not being submissive little bitches who exept being a second class soilder to arabs espesialy when that person is ashkenazi and an imigrant if they put me straight into real boot camp with israelis their would of been no problem
>>
>>199273372
he would like to do the 2nd one what he doesn't have the guts or the brains to pull it off
>>
>>199273247
שוב אני אגיד לך
מה אכפת לי מה אתה חושב על עברית? אתה לא דובר עברית
אתה נמצא בישראל כבר שנתיים - אתה קולט את זה? ואתה בקושי מדבר אולי קונה ערק וביצים
אין לזה שום הסבר חוץ מזה שאתה מפונק ו/או מפגר

עברית לפי הממשלה שלך(ארהב) היא שפה שלוקחת בערך 44 שבועות(עשר חודש) ללמוד ברמה שוטפת מתפקדת
ב20 חודשים אתה לא עשית כלום ושום דבר
אז לסיכום חבובי, אין לך קול בדיון הזה
>>
>>199273372
i live in the west bank and every one is orthldox that is the standard form of judiasm in israel and realy the only valid one amy were
>>
>>199273388
>i listend to comands in the army they kicked me out becuase they are nit used to people not being submissive little bitches
>submissive little bitches

spoken like a true narcissist
you have a russian accent and nothing can change that
maybe it's because of all the alcohol consumption
you should try drinking yourself to death again to impress that girl you'd like
your dad must be proud of an idiot redneck like you
>>
>>199273422
are you le settler?
>>
>>199273399
its a work in progress i need a car before i di anything and i also nedd to learn more practical skills
>>199273421
my hebrew is functional in that people understamd me when i speak i was in ulpan for like one month total and half that time me and the brit in my unit were just talking shit with each outher luaghing at every one else, most of my hebrew i picked up at work or by writeing down specific words on paper and readong them untill remeber them, i was in a class for months on end learning my hebrew would be better
>>
>>199273455
i have not had alchol in almost a week and i have not done any seriouse drinking in almost a month i am getting back on a good path
>>199273466
no i am a palistinian like bezal smotrich real talk settler is retarded the west bank only exist on paper in the mimds of leftist in practicality its just a regular part of israel
>>
>>199273194
>>199273546
תראה חבר
אני אשכרה הבנתי את כל ההקלטה הזאתי, שזה צעד ענקי עבורך
אבל זה ברור לחלוטין שאתה לא ישבת ופתחת ספר ללמוד עברית אף לא דקה מאז שהגעת לפה
כי הדקדוק שלך על הפנים אתה נשמע עילג
ואתה לא יכול לקרוא ולכתוב
>אבל הייתי באולפן לחודש
ולמה אתה לא באולפן ברגע זה? אשמת מי זה?
אתה פשוט עצלן, אין מסקנה אחרת
>>
>>199273686
i can read and i can write reading they taught me back in america as a little kid and wroteing i learned when i got here yes i am lazy and dont realy want to go to ulpan
>>
>>199273826
get something online then like memrise or teachmehebrew

its kinda fun to learn hebrew
>>
>>199273421
>יא שפה שלוקחת בערך 44 שבועות(עשר חודש) ללמוד ברמה שוטפת
איך אתה מסביר את זה שרוב העולים החדשים בקושי מסוגלים לנהל שיחה בסיסית אחרי 3-10 שנים בארץ?
ולמען האמת אני מבין אותם, עברית זאת שפה נחותה חסרת הגיון ומבנה סולידי בנאדם חכם אפילו לא ינסה להנחיל בעצמו את הצואה הורבאלית שנקראת עברית, הוא ישנן צירוף של כמה מילים רק כדי שמוכי אבלה כמוך יעזבו אותו בשקט
חוץ מדמויי האדם מהאדמות שורצות הפרמיטיבים של המזרח כולם בארץ יודעים היטב אנגלית ומסוגלים ליישם אינטרקציה מלאה וריצפית.
לא רואה שום סיבה ללמוד עברית אפשר להסתדר בארץ נהדר בלי ואפילו גם רצוי
>>
>>199273870
i was doing doulingo but the little animatioms made me sad and angry in general langaihe is hard for me becuase i find it boring
>>
>>199273999
you can turn them off in the settings if that's whats bothering you
>>
>>199273913
about half of the people here no english that still leaves the outher half being hard to comunicate with, and it depemds were you are in some citys most people dont know english
>>199274046
it did bother me and i did not know you could turn them off but it was just an excuse to not do somethimg i didt wamt to do, i will learn when a cute israeli girl sits on my lap and teaches me
>>
>>199273913
>בקושי מסוגלים לנהל שיחה בסיסית אחרי 10 שנים בארץ?
רק רוסים בני 40+ והם כבר לא עולים "חדשים"
תאמת אתה נשמע לי גם רוסי לפי הזחוחיות

ולגבי השאר..אנשים עסוקים לא יכולים לשבת ללמוד כל היום
אלא אם כן אתה לומד תורה
>>
>>199274079
>i will learn when a cute israeli girl sits on my lap and teaches me

יא חמור
>>
>>199274175
>>199274242
why dose this make you seethe
>>
>>199274276
חמור
>>
>>199274157
אני לא רוסי ולא התכוונתי להשמע רברבן למעשה אני מסכים איתך ואני חושב שהוא לוקה בפיגור שיכלי עם זאת אני חושב שאתה קצת קשה איתו אז ניסיתי לאזן את השיח
>>
>>199274309
טוב חמוד
>>
Good album but for me it’s Mars Audiac Quintet
>>
>>199274387
אמרתי את שלי
הוא רוצה לדבר חרא אז שיעבור חרא ואז יהיה לו את הזכות
לא מעניין לשמוע אמריקאים מתלוננים על עברית באנגלית
>>
>>199274276
bruh
>>
>>199274434
נראה לי שהוא קצת מתוסכל לא יודע מה הוא ציפה אבל אני מניח שזה לא מתכתב בתאום עם הדלוזיות שהיו לו לפני שהוא הגיע לפה
>>
>>199274552
>>199274434
im not complaining
>>
>>199274387
אני לא מדבר עברית בכלל אבל אגיד זה
הייתי יותר סבלני מן הגבר הזה
אבל הוא צודק
אין עזר להאמריקי
>>
>>199274672
wtf did i do
>>
>>199274605
i think people have a hard time understanding what you are saying or trying to convey even when you speak in english.
i really don't think you are a bad or oppressive person but you bring up things with such unclear connotations without a background without a stable frame or context so you can't be surprised that people react in ways that doesn't match the essence of your discourse
>>
>>199274716
just a really bad attitude especially in israel
where from what I know people rather dislike that

also you really should at least write normally in english
>>
>>199274954
alot of meaning is lost in text whem you cant hear the voice or see the face and body expresions
>>199274983
i habe a good atitude and am fairly well liked by most people
>>
>>199271102
I don't understand Hebrew, but Stereolab is my favorite group in the world. Saw them live in Munich in 2022, after waiting for 10 years. Great taste, OP!
>>
>>199275177
so stop typing like someone can see or hear you
>>
לילה
יש חדש
>>
File: 1719060749215161.png (131 KB, 300x500)
131 KB
131 KB PNG
כן
>>
>>199275666
עם אנורקסית זה לא היה קורה
>>
אחלה גאנג'ה
אני שמח
>>
למה אתם ערים?
אני? הרגע חזרתי מחד"כ ואני ניט.
>>
>>199275901
i need to get
>>
>>199275941
i have work in a few hours i should have been asleep hours ago but i am stupid
>>
>>199275941
עצוב מדי לישון
>>
File: 7mllk1.jpg (72 KB, 500x666)
72 KB
72 KB JPG
>>199276050
>>
>>199275941
חדר כיף?
>>
>>199275941
נרדמתי לפני כמה שעות עם אור פתוח ומחשב דולק והכל, עכשיו שוב נדפקתי
>>
>>199276445
stay up 24 hours so you become very tired then fall asleep at a proper time to resync your schedule
>>
>>199276570
לפעמים זה עושה את זה יותר גרוע, אתה מתרסק ב6 בערב וקם באחת בלילה
>>
>>199276627
it takes self control to do right i did it yester day and fell asleep at ten and woke up perfectly at five, well time coffee makes kt much easier
>>
Stay away from my communities.
Stay away from 4chan.
>>
באמפ
>>
>>199277809
מה אתה ער

[Advertise on 4chan]

Delete Post: [File Only] Style:
[Disable Mobile View / Use Desktop Site]

[Enable Mobile View / Use Mobile Site]

All trademarks and copyrights on this page are owned by their respective parties. Images uploaded are the responsibility of the Poster. Comments are owned by the Poster.