[a / b / c / d / e / f / g / gif / h / hr / k / m / o / p / r / s / t / u / v / vg / vm / vmg / vr / vrpg / vst / w / wg] [i / ic] [r9k / s4s / vip / qa] [cm / hm / lgbt / y] [3 / aco / adv / an / bant / biz / cgl / ck / co / diy / fa / fit / gd / hc / his / int / jp / lit / mlp / mu / n / news / out / po / pol / pw / qst / sci / soc / sp / tg / toy / trv / tv / vp / vt / wsg / wsr / x / xs] [Settings] [Search] [Mobile] [Home]
Board
Settings Mobile Home
/int/ - International


Thread archived.
You cannot reply anymore.


[Advertise on 4chan]


File: leu.png (612 KB, 940x632)
612 KB
612 KB PNG
Ediția: "Uite leul"
Vechi: >>199138583
>>
>>199176002
Îl văd.
>>
File: 1718881071457557.jpg (130 KB, 1080x902)
130 KB
130 KB JPG
nu am futut în perioada liceului
>>
>>199178887
De ce?
>>
>>199178887
iti dai seama ce-ai putut sa ratezi? s-a terminat frate
>>
>>199178887
Imi pare rau. Poti sa te consideri deja mort.
>>
>>199180033
de acord

>>199179264
Îmi era frică să nu mă fac de râs. Acuma că nu mai mi frică nu mai simt nici o motivare să umblu după femei. Consider că sexul era mult mai necesar în anii liceului decât acum, fiindcă atunci simți acea energie sexuală care te frustrează și te împinge la violență și teribilism. Acuma nu mai simt acea energie și frustrare așa intens și nici nevoia de a recurge la violență aleatorie. Asta e doar opinia mea.
>>
>>199178887
mare cacat
>>
>>199180430
Uneori, din teama de a te face de râs, te faci de râs mai mult.
>>
File: IMG_2860.jpg (177 KB, 1440x1800)
177 KB
177 KB JPG
firul tiganesc
>>
File: e gata.jpg (196 KB, 960x1280)
196 KB
196 KB JPG
Puteți să faceți firul de mâine să fie ediția examenului de bacalaureat? Îl dau mâine și vreau să mă simt încurajat...
>>
>>199182736
Sinucide-te
>>
>>199182736
bacalangiule de ce nu ai invatat?
t. 10 in simulari, 8 in examenul propriu-zis
>>
Mă cac.
>>
>ies la bere cu băieții
>două femei stau la masă cu noi
>28 și 30+
>ambele se dădeau la zumăru de 22 de ani
>>
>>199176002
Înțelege fiecare ce vrea din această problemă.
>>
>>199184438
>zumăru de 22 de ani
voi chiar ii faceti pe astia mai mici zumări? la 22 poate sa fie si milenial, zumării sunt in scoli si au bacul maine
>>
>>199184572
>>
File: chud.png (16 KB, 645x770)
16 KB
16 KB PNG
>>199184438
>heh, eu cu babe de 25+ nu ma intalnesc, du-te acasa la pisicile tale
>*femeile fac acelasi lucru*
>NUUUUU DE CE TE DAI LA TINERI, TREBUIE SA TE INTALNESTI CU TIPI APROAPE CHELI SI CU PULA NEFUNCTIONALA
Cum se numeste acest fenomen?
>>
>>199184675
ma indoiesc ca ai ceva in comun cu unul nascut in 1981, presupunand ca esti milenial
>>199184784
criza varstei mijlocii
>>
>>199183528
Deoarece n-am avut pe cineva care să-mi predea cum trebuie la matematică și la română. În toți anii de liceu, profesoara de română a vorbit despre autori, viața lor, vremurile comuniste și câte puțin despre niște opere care se dădeau la bac sau nu. Cu alte cuvinte, n-am scris nimic și n-am reținut nimic. La matematică, deoarece restul clasei nu avea niciun interes, profesoara a predat la un nivel scăzut, astfel încât să ia și proștii din clasă un 5.
Astfel, a trebuit să muncesc mult singur acasă. Am învățat majoritatea din autorii de la română și destule lucruri la matematică. Aș spune că o să am media în jur de 7, dar tot nu sunt sigur pe mine și am o frică imensă de a pica.
A treia probă o voi da la informatica, la care am avut un profesor foarte bun și m-a ajutat să înțeleg bine materia de bac. Probabil că nota de la info îmi va ridica media.
>>
>>199184784
Cum ai tras concluzia că eu aș zice asta?
>>
>>199184975
Cu cineva de 40 de ani mă mai pot mula să avem interese comune dar cu cineva de 18 nu pre, mai rar
>>
Te agresez sexual scroafo!
>>
>>199185107
profa de romana a fost o idioata paduchioasa. nu i-am invatat niciun comentariu si tot am facut de 9 si 10, dar asta pentru ca imi place sa fiu original. n-are de ce sa-ti fie frica, cu cat il dai mai repede cu atat mai bine. sa ai structura in minte: introducere, info scurte despre opera si autor, titlu, tema, rezumat pe momentele subiectului/caracterizare/structura poeziei, cateva chestii comentate de tine din aducere aminte in cazul in care te pierzi, finalul si concluzia. plus ca ai vreo 4 puncte indrumatoare de care trebuie sa tii seama
>>199185214
bine de tine cred. eu ma pot intelege cu mai toate varstele, dar nu vreau sa creez legaturi si urasc cand unii incep sa se roteasca in jurul meu
>>
>>199185107
da-l dracului de bac, mai bine du-te la furat in strainatate
>>
>>199185107
Unge școala aia cu niște slănină ca să vină cățeii să o mănânce
>>
>>199185694
Pot să fac subiectul I, textul argumentativ și subiectul II. Mă pricep la redactare și la a face texte pompoase. Am citit câte puțin din fiecare operă de la subiectul III, dar nu le știu la perfecție. Sper să pice ceva ce știu puțin mai bine și să întind 2-3 idei până ajung la 400 de cuvinte, cam pe asta mă bazez.

>imi place sa fiu original
Din păcate, eu nu cred că sistemul actual promovează originalitatea la română. Un om care a reținut mot à mot toate rezumatele și eseurile va lua punctaj maxim la subiectul III, dar abilitatea lui de a compune texte originale nu a fost antrenată. E un păcat, precum și eliminarea gramaticii din materia de liceu.

>n-are de ce sa-ti fie frica, cu cat il dai mai repede cu atat mai bine.
Așa este, mulțumesc de încurajare. Doamne ajută!
>>
MOARTE ROMANIEI!!!!
TREBUIE SA DAM ERDELY LA UNGURI, MOLDAVIA LA RUSI SI VALAHIA LA TURCI!!!
>>
>>199187247
eu la romana am stat sa invat pe de rost toate cartile alea rezumate de profa de romane, am pierdut 2, 3 saptamani inainte de inceperea bacului, asta inseamna sistem de invatamant romanesc, o mare groapa cu cacat, asta in conditiile in care eu nici nu vroiam sa merg la litere sau altceva de profil uman, am vrut sa fac inginerie electrica in politehnica
>>
>>199187989
>eu la romana am stat sa invat pe de rost toate cartile alea rezumate de profa de romane, am pierdut 2, 3 saptamani inainte de inceperea bacului
Eu așa la mate, deși tot nu sunt prea strălucit măcar o să trec.
>o mare groapa cu cacat
Da.. e bine că tu ai scăpat de el, iar acum urmez și eu :)
>am vrut sa fac inginerie electrica in politehnica
Și ai reușit? Tot la politehnica vreau să mă duc și eu. Dacă poți, spune-mi te rog cum e, deoarece am auzit diverse păreri, puțin mai multe negative.
>>
>>199187577
What did you say?
>>
>>199188360
am reusit, am terminat-o acum 9 ani, am fost la mecatronica pana la urma, pai ce vrei sa stii ? oricum o sa fie mult mai diferit acum fata de atunci
>>
>>199188360
este foarte important si unde vrei sa intrii, la mecanica, electrica, transporturi, bio, energetica, automatica, eu am interactionat doar cu mecanica , electronica si la transporturi pentru robotica, in rest nu cunosc
>>
>>
>>199188550
Ah... n-aveam de unde să știu că ai terminat-o acum 9 ANI :)) M-ar fi interesat cantitatea de teme pe care le primești, câte materii inutile ai făcut, cât de greu a fost la sesiune, cum te-ai înțeles cu profesorii... lucruri de-astea, dar cred că s-au schimbat multe de atunci până acum.

>>199188637
Am aplicat deja la preadmitere undeva unde are legătură cu informatica. Nu vreau să spun precis unde, deoarece nu aș vrea ca vreunul din viitorii mei colegi să mă identifice aici...
>>
>>199188361
Ti-o fut pe ma-ta-n gura corcituro
>>
>>199189003
Pe vremea mea de exemplu toate cursurile erau scrise in caiet, nu primeam pdf-uri sau chestii de genu, prezenta era foarte foarte importanta la laborator, la seminar era semi importanta, din cate stiu eu macar sa vii la test si la partiale, si la curs nu era obligatoriu deloc. Profesorii erau okay, nu a fost niciunul sa spui da ba asta e un nenorocit sau eu stiu ce. Tu o sa ai un mare avantaj fata de mine, ai acces chatGPT sa te ajute la examene/proiecte poate chiar si la licenta, la noi nici nu se punea problema de asa ceva, la mecatronica e mai putina informatica insa foarte multa proiectare in CAD
>>
AHAHAHAHAHA hahaha
>>
>>199189298
>Profesorii erau okay, nu a fost niciunul sa spui da ba asta e un nenorocit sau eu stiu ce.
Tare, sper ca așa să fie și la mine

>ChatGPT sa te ajute la examene/proiecte poate chiar si la licenta
Discutabil. Textul pe care îl scoate mi se pare că sună generic și insipid. Ar putea ajuta cu câteva idei sau una-două propoziții, dar categoric nu un paragraf întreg sau o pagină. Mă rog, acum rămâne de văzut cum o să fie când ajung acolo că dacă toată lumea îl folosește și își termină proiectul într-o oră și nu sesizează nimeni nimic atunci n-o să rămân eu ăl' mai prost :)

Mersi mult pentru sfaturi
>>
Zuz



[Advertise on 4chan]

Delete Post: [File Only] Style:
[Disable Mobile View / Use Desktop Site]

[Enable Mobile View / Use Mobile Site]

All trademarks and copyrights on this page are owned by their respective parties. Images uploaded are the responsibility of the Poster. Comments are owned by the Poster.